Largesia e marredhenieve ekonomike

04/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Megjithëse numri i turistëve britanikë ështe dyfishuar, investimet britanike në vendin tonë numërohen me gishtat e dorës. Së fundmi, lind interesi i biznesit britanik për ndërtimet turistike. Prirja dhe aftësia e shqiptarëve për të folur anglisht i ka rënë në sy kujtdo që vjen nga jashtë. Por, ndryshe nga ç’ndodh vazhdimisht në raste të tilla, kjo tendencë nuk vjen as nga një raport më i ngushtë me Britaninë, krahasuar me vende të tjera dhe aq më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of