Legjitimohet shteti

22/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ibrahim Rexhepi Mund te jete e gabuar bindja se me anetaresimin ne Fondin Monetar Nderkombetar dhe ne Banken Boterore, Kosova mund te shfrytezoje kredi sa te kete deshire. Edhe ketu ka kufizime. Perfitimi kryesor eshte politik, meqenese behet legjitimimi i shtetit dhe ne te njejten kohe investitoret kane nje siguri me te madhe, nese duan te investojne ne Kosove Fondi Monetar Nderkombetar pranon ndarjen e Republikes se Kosoves nga Serbia dhe do ta marre ne konsiderate dokumentacionin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of