Lejet e ndërtimit: Nuk ndalen nga bllokimet, rriten me 38%

06/04/2015 8:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBashkitë dhe komunat në të gjithë vendin kanë lëshuar dorën me lejet e ndërtimit në vitin 2014 pavarësisht vendimeve që bllokojnë dhënien e tyre. Sipas të dhënave të INSTAT-it, lejet e ndërtimit më 2014 ishin 28% më të larta se më 2013. Nga 210 leje të reja të dhëna më 2013, më 2014 u dhanë 270 të tilla. Volumi më i madh i lejeve ishte në tremujorin e tretë me 122 leje. Lejet e dhëna kanë dominuar kryesisht Qarkun e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of