Lejet e ndertimit, vendoret me shume pavaresi

25/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Qe nga viti i ardhshem organizimi dhe zbatimi i planifikimit te territorit do te rregullohet nga nje ligj i ri dhe nga rregulla te reja. Ligji po shqyrtohet tashme ne kuvend dhe me miratimin e tij vendimmarrja lidhur me çeshtjen me te ndjeshme, lejet e ndertimit (leje zhvillimi siç cilesohen ne ligjin e ri), do t’i kaloje drejtpersedrejti njesive te qeverisjes vendore dhe ato do te leshohen nga kryetari i bashkise apo komunes. Ky kalim kompetencash […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of