Lejet minerare / MIE nxjerr për interes 9 zona të reja, nga Kukësi në Korçë

17/02/2020 9:53 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTë paktën nëntë zona të reja minerare do të nxirren për interes për bizneset e interesuara të këtij sektori që duan të marrin një leje. Në një dokument të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë bëhen të ditura edhe detajet mbi këto zona duke nisur nga përcaktimi i koordinatave dhe zonave gjeografike e deri te lloji i mineralit, vlera minimale e investimit apo rezerva e vlerësuar. Ministria njoftoi se në datat 4 dhe 5 mars pritet që të dorëzohen edhe ofertat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of