Leksionet e karrieres nga kriza ekonomike

20/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ndërsa recesioni ishte i dhimbshëm në vetvete, rënia ekonomike u dha punonjësve një angazhim për të gjetur mënyrat se si të qëndrojnë “të tregtueshëm” dhe të ruajnë momentin profesional edhe në kohët më të vështira. Ja disa leksione bazë nga recesioni dhe se si mund të ndihmojnë ato karrierën tuaj. Prisni ndryshime Punonjësit janë të detyruar të përshtaten shpejt gjatë rënies ekonomike. Shumë morën përgjegjësi të reja, mësuan se si të zgjidhnin problemet me më pak burime dhe filluan […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of