Leku, mes betejes Euro-USD

09/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintCfare pritet te ndodhe ne 2011-n me valutat kryesore dhe ecuria e monedhes sone. Sjellja e lekut varet nga raporti Euro-USD. BSH: I qendrueshem. Pasojat e rkonfliktitr te valutave Viti 2010 konsiderohet periudhë ku leku qëndroi spektator i një shfaqjeje-betejë mes euros dhe dollarit. Dy monedhat kryesore, me të cilat kemi të bëjmë, për shkak të tregtisë (Euro 80 për qind dhe USD 20 për qind), kanë luajtur rol domethënës në nënçmimin e monedhës sonë kombëtare. Megjithatë, të dhënat e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of