Leku rplaketr, Berisha: Tani, drejt euros

02/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kur leku ka mbushur tashmë 85 vjet, po forcohet ideja e përdorimit të monedhës europiane në ekonominë shqiptare. Këtë ide e ka ripërsëritur kreu i qeverisë, Sali Berisha, i cili duke “lavdëruar” qëndrueshmërinë e monedhës shqiptare ndaj presionit të viteve të fundit, paralajmëroi edhe fundin e tij. “Leku u dëshmua lek i vërtetë. Kapërceu të gjitha këto situata dhe vjen sot jo si një ndër monedhat më të vjetra të Europës, por vjen këtu, në këtë ekspozitë, si një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of