Letra e Denaj për Tatimet: të lehtësohen bizneset e prekura nga tërmeti

17/02/2020 10:10 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë një letër që Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Znj. Anila denaj u ka dërguar tatimeve në fund të dhjetorit ajo ka kërkuar që Administrata Tatimore në rajonet e prekura nga tërmeti të jetë e fokusuar në mbështetje të bizneseve të dëmtuara, me qëllim krijimin e të gjitha lehtësive dhe mbështetjeve që lejojnë dispozitat ligjore në fuqi. 1. Evidentimi i të gjitha kategorive të bizneseve të dëmtuara nga tërmeti në territorin dhe zonat ku është shpallur gjendja e emergjencës. 2. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of