Lëvizjet e shtetasve- 6-mujori I 2020

03/08/2020 10:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQershori, ndonëse ishte muaji i parë, kur u hoq karantina ka shënuar rënie të ndjeshme të lëvizjeve përtej kufirit, si për të huajt që hyjnë në vend, ashtu dhe për shqiptarët që dalin. Gjithsesi, daljet e shqiptarëve kanë rënë me ritme shumë më të ulëta se hyrjet e të huajve në vend, përkatësisht -48%, kundrejt -71.5%. Sipas INSTAT, Hyrjet e shtetasve shqiptarë dhe të huaj në territorin shqiptar, në muajin Qershor 2020, janë 364.574.  Krahasuar me Qershor 2019, ky tregues […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of