LG Optimus, 1 milion shitje ne 40 dite

04/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Smartphon-i popullor Android 2.2 vendos rekord shitjeje për kompaninë në vetëm pak më shumë se një muaj Shitjet në shkallë botërore të smartphone Optimus One të kompanisë LG Electronics (LG) kanë kapur shifrën 1 milion në vetëm 40 ditë pas hedhjes në treg të telefonit. Optimus One, i pranishëm tashmë në tregjet e Europës, Azisë e Paqësorit dhe SHBA-ve, “është aparati celular i shitur më shpejt në historinë e kompanisë”, vlerësojnë drejtuesit e LG Electronics. Ky është një telefon […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of