Liberalizimi, një gotë gjysmë bosh

12/11/2018 1:35 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Vetëm 12 nga 94 biznese, në tension 35 kilovolt, që kanë detyrimin e daljes në tregun e parregulluar të energjisë, ia kanë dalë të gjejnë furnizues. Liberalizimi në sektorin energjetik mbetet një gotë gjysmë bosh dhe problemet në treg shfaqen si në kahun e kërkesës, ashtu edhe të ofertës. Bizneset hezitojnë, ndërkohë furnizuesit nuk hyjnë në marrëveshje me konsumatorë modestë, sepse fitimi nuk është joshës. Ndarja e OSHEE-së, që parashikon një kompani si Furnizuesi i Tregut të Lirë, që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of