Licenca për të faturuar

03/07/2017 4:04 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKlarna, një kompani unicorn suedeze në teknologjinë financiare, merr një licencë të plotë bankare. Firmat e teknologjisë financiare kanë filluar të konkurrojnë kokë më kokë me bankat   Bankat ankohem vazhdimisht për procedurat dhe rregulloret e shumta. Megjithatë, licencat e tyre bankare kanë edhe avantazhe: në shumicën e vendeve, vetëm institucionet e licencuara mund të pranojnë depozita dhe të ofrojnë llogari rrjedhëse; brenda BE-së, “pasaporta” do të thotë se një bankë e licencuar në një shtet mund të veprojë në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of