Licencat e programeve, Europa (ri) mendohet

03/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nje alarm i provokuar prej kohesh e se fundmi denoncohet keto dite nga fondacioni ‘Infrastruktura e Lire e Informacionit’ – FFII. Shtetet e Bashkuara te Amerikes jane duke insistuar tek Bashkimi Europian per licencat e programeve. Korporatat e medha te teknologjise amerikane vuajne nga pozicionet e komunitetit dhe i kerkojne Bashkimit Europian, ashtu sikurse bene ne Amerike, mbi lehtesimin e marrjes/dhenies se licencave. Nje kerkese te cilen Europa ka filluar tashme ta pranoje. E shpjegon kete edhe alarmi nderkombetar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of