“Liderët politikë si ‘Babagjysha’, premtime dhe imazh joreal”

05/04/2021 10:10 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Afrim Krasniqi, Politolog    Liderët politikë në vend po mundohen në krijojnë një imazh joreal, që u vjen si sugjerim nga këshilltarët e tyre në këtë fushatë elektorale. Për politologun Afrim Krasniqi, ajo çfarë bie në sy është lista e gjatë e premtimeve që të krijon përshtypjen e Babagjyshit të Vitit të Ri, por asnjëra prej palëve nuk argumenton sesi do t’i përmbushë këto dhe nuk ka një program të publikuar. Nga ana tjetër, një imazh i tillë që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of