Lidhjet e dobësuara me Greqinë

11/11/2013 3:27 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEfektet e krizës greke po vazhdojnë të ndihen në tregun shqiptar. Tregtia dhe investimet po bien, por fqinji helen po kërkon të shkruajë një faqe të re në marrëdhëniet ekonomike. Ajo quhet energji. Objektivat e investitorëve grekë janë në projektet e ndërtimit të linjave të transmetimit të gazit, apo burimeve të tjera të energjisë. Problemet ekonomike të Greqisë janë reflektuar në të gjithë rajonin e Ballkanit. Për Shqipërinë, ndikimi është i ndjeshëm, pasi Greqia ishte prej vitesh partneri ynë i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of