Ligji i ri do të nxisë modernizimin e pagesave

01/03/2021 10:26 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Gentian Capo, Drejtor i Operacioneve Raiffeisen Bank – Shqipëri   Raiffeisen Bank e konsideron miratimin e ligjit të ri për shërbimet e pagesave, si një mundësi për rritjen e bazës së klientëve, si dhe shtimin e volumeve të pagesave. Në një intervistë për revistën “Monitor”, drejtori i Operacioneve, Gentian Capo, thotë se Raiffeisen Bank nuk e sheh ligjin e ri si një sfidë për pozitat e bankave, por si një mundësi për krijimin e një tregu bashkëkohor dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of