Ligji i ri nxit konkurrencën në shërbimet e pagesave dhe tregtinë elektronike

01/03/2021 10:27 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Ledia Bregu, Drejtore e Departamentit të Sistemeve të Pagesave, Kontabilitetit dhe Financës në Bankën e Shqipërisë   Banka e Shqipërisë vlerëson se ligji i ri “Për shërbimet e pagesave” do të nxisë konkurrencën, eficiencën dhe zhvillimin e mëtejshëm të tregut të pagesave në Shqipëri. Në një intervistë për revistën “Monitor”, Ledia Bregu, Drejtore e Departamentit të Sistemeve të Pagesave, Kontabilitetit dhe Financës në Bankën e Shqipërisë, shpjegon se në mënyrë të tërthortë, shërbimet e parashikuara nga ligji i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of