Ligji i ri për energjinë, sot diskutimet me grupet e interesit

29/09/2014 9:43 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShoqatat e biznesit, industrialistët, tregtarët e energjisë, institucionet dhe përfaqësuesit e konsumatorëve janë ftuar sot në orën 12 të japin mendimet e tyre për projektligjin e ri “Për energjinë elektrike”. Sipas shkresës së dërguar shoqatave të biznesit Ministria e Industrisë dhe Energjetikës projektligji është përgatitur me asistencën e USAID dhe Sekretariatit të Energjisë dhe ka si synim përputhjen me direktivat e BE-së dhe paketës së tretë të tregut të energjisë si detyrim i antarësimit të Shqipërisë në Komunitetin e Energjisë. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of