Ligji qe liberalizon tregun

17/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Ligjit per Komunikimet Elektronike do te eliminoje regjimin e licences duke e zevendesuar ate me nje regjim autorizimi te thjeshte qe çdo subjekt mund ta marre brenda dy javesh. Konsumatoret priten te perfitojne nga rritja e konkurrences nepermjet cmimeve me te uleta dhe sherbimeve me cilesore Ministria e Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionet ka përfunduar hartimin e projektit të ri të Ligjit për Komunikimet Elektronike në Republikën e Shqipërisë. Sipas hartuesve, ky ligj pritet të sjellë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of