Ligji ri i fondeve të investimit, kompensim për humbjet e klientëve

10/02/2020 8:21 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Forcohet mbrojtja e investitorëve me masa për informimin dhe miratimin e klientëve për investimet e tyre. AMF duhet të krijojë një skemë për ankesat e investitorëve   Drafti i ligjit për fondet e investimeve, njohur ndryshe si sipërmarrjet e investimeve kolektive, është nxjerrë për konsultim publik dhe pritet të miratohet nga qeveria së shpejti. Drafti i ri i hartuar nga AMF me asistencën e ekspertëve të huaj ndryshon rrënjësisht trajtimin dhe mbrojtjen e investitorëve përballë shoqërive të administrimit të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of