Linja e re Tiranë-Durrës-Rinas, projekti nis zbatimin vitin tjetër

16/10/2017 1:53 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPrej vitesh dëgjojmë të flitet për një projekt të rëndësishëm që duket se është i pari që do të shohë dritën e konkretizimit pasi hapat e maturitetit me të cilat kanë ecur procedurat duken të përmbushura në pjesën më të madhe të tyre. Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim rifreskoi së fundmi njoftimin e përgjithshëm për projektin e hekurudhave shqiptare ku prioritare është linja Tiranë-Durrës-Rinas. Për projektin me një vlerë rreth 90.45 milionë euro, duke përfshirë pjesën takuese të shtetit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of