Liverpool, Salah lojtari më i paguar

01/05/2019 5:10 PM 0 komente

Liverpool do të përballet sot në mbrëmje në stadiumin “Camp Nou” me Barcelonën, në atë që mund të konsiderohet një lloj finale e parakohshme  e Champions League.

“Reds”-at kanë eliminuar më parë Bayern München dhe Porton, ndërsa sot do të ndeshen me katalanasit e Lionel Messi.

Në formacionin e Jürgen Klopp, lojtari më i paguar është Mohamed Salah, me 10,7 milionë euro në vit. Pas tij është Virgil Van Dijk, me 10,3 milionë euro në vit. Në vend të tretë në podium janë dy lojtarë të tjerë: Firmino e Manè (10 milionë euro në vit të dy).

Pagat e lojtarëve të Liverpool, sezoni 2018 2019

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of