Loja më edukuese në botë

10/12/2012 1:24 PM 0 komente

Pasuria nuk ka të bëjë vetëm me sasinë e parave që dikush ka në bankë, por edhe me atë që është krijuar (shtëpi me qira, pasuri aksionesh, sipërmarrje, dyqane etj.) që cilësohen si fitime pasive dhe që Robert dhe Kim Kiyosaki i quajnë “cash flow”, pra me pak fjalë para që fitohen pa punuar. Po a e dini se ekziston një lojë (lojë tavoline) që ka revolucionarizuar jetën e mijëra personave në botë? Quhet “CashFlow 101” dhe është ideuar nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of