Low cost: Hungarezja Wizz Air synon Aeroportin e Kukësit

25/05/2015 11:47 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDrejtori i zhvillimit aeroportual të kompanisë ajrore hungareze low-cost, Wizz Air, i shoqëruar nga përfaqësues të Ministrisë së Transportit dhe Infrastrukturës, ka zhvilluar një vizitë inspektuese në Aeroportin e Kukësit, për të inspektuar gjendjen në të, me qëllim shqyrtimin e mundësisë së fillimit të operimit të fluturimeve nga ky aeroport drejt destinacioneve europiane. Kompania ajrore hungareze, Wizz Air, është kompania më e madhe e transportit ajror që operon aktualisht në Maqedoni. Aeroporti i Kukësit përfundoi së ndërtuari në vitin 2006, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of