Lufta ndaj Covid-19, ambasadorja e SHBA: 100 milionë dollarë për të ndihmuar Shqipërinë dhe vendet e tjera

20/03/2020 5:11 PM 0 komente
TEMA TE NGJASHME:

100 milionë dollarë do të japin Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të ndihmuar Shqipërinë dhe vendet e tjera për të luftuar përhapjen e koronavirusit.

“Shtetet e Bashkuara kanë premtuar deri në 100 milionë dollarë për të ndihmuar miq si Shqipëria dhe vende të tjera për të luftuar COVID-19.

Kjo mbështetet në asistencën më të gjerë që ka ndihmuar në ngritjen e kapaciteteve dhe forcimin e infrastrukturës. Ne do t’ia dalim së bashku – si gjithmonë. Jemi ende me Shqipërinë”, ka deklaruar ambasadorja Yuri Kim.

 

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of