Lukoil në bisedime për të furnizuar me naftë bruto iraniane rafineritë bullgare, italiane dhe rumune

17/02/2016 10:29 AM 0 komente

Zv. presidenti Lukoil Vladimir Nekrasov ka thënë se kompania po negocion me autoritetet iraniane në furnizimin e naftës së papërpunuar iraniane ndaj rafinerive në Bullgari, Rumani, dhe Itali.

‘Shkëmbimi i naftës’, i cili parashikon dërgesat e naftës së papërpunuar nga Irani në këmbim për një produkt të rafinuar është dërguar në Republikën Islamike, ka cituar gazeta e përditshme ruse Kommersant, Nekrasov.

Nëse bisedimet rezultojnë të suksesshme, shkëmbimi mund të fillojë në fillim të këtij viti.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of