Lumturia dhe suksesi

12/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Te lumtur, por ne masen e duhur … Per te qene i suksesshem ne pune eshte me mire te jesh i lumtur se i merzitur. Nje ekip studiuesish kane arritur ne kete perfundim qe ne pamje te pare mund te duket i thjeshte. Sipas studiuesve te Universitetit te Kalifornise, Misurit, Illinois dhe Organizates Gallup, njerezit nuk jane te lumtur, sepse jane te suksesshem. Ata jane te suksesshem, sepse jane te lumtur. Ndaj, te qenit i lumtur ka shume gjasa […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of