Macron dhe Merkel janë gati të merren vesh për avancimin e BE

22/05/2017 1:17 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë tapetin e kuq, Emmanuel Macron i dha dum situatës. François Hollande gaboi pesë vjet më parë dhe Angela Merkel duhej ta kishte udhëhequr kur u bë fjalë për marrjen e nderimeve ushtarake. Të hënën, Presidenti i ri i Republikës e kaloi testin. Për udhëtimin e tij të parë jashtë vendit, ai u mirëprit ngrohtësisht në Berlin nga dirigjentja gjermane. Para se të hynin në takim, Angela Merkel dhe Emmanuel Macron përshëndetën turmën e mbështetësve të kreut të ri të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of