“Magjia” e Mrizit të Zanave, modeli që po e kopjojnë të gjithë

08/07/2019 2:43 PM 0 komente

Ndryshimi në fshatin Fishtë të Lezhës mund të ndodhte vetëm me prekjen magjike të zanave. Në fakt, puna e palodhur e dy vëllezërve Prenga dekadën e fundit, ka ndryshuar filozofinë e një zone të tërë. Shef Altin Prenga thotë për “Monitor” se këtë model e pa fillimisht në Itali, ku numërohen mbi 50 mijë njësi agroturizmi. Në çdo pikë që ai ka vizituar atje, kuzhina dhe dialekti ndryshon sipas zonave. Sa herë vinin në Shqipëri, ndienin që në restorante mungonte […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of