Magjia mesdhetare e Qipros se Veriut

24/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Magdalena Alla Prane dhe larg Europes. Prane dhe larg Arabise. Por ky eshte dhe Mesdheu. Kjo eshte dhe Qipro, nje dashuri tjeter e madhe mesdhetare. Pasi kalon ishujt e vegjel por te dallueshem dhe mahnites greke, avioni i drejtohet Qipros, e cila per nga siperfaqja ia merr secilit prej tyre, sado te famshem qofshin. Pas Siçilise dhe Sardenjes, Qipro eshte ishulli i trete me i madh i Mesdheut. Dhe e gjendur ne ate qoshe te detit te famshem ku […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of