Makina nga Europa apo SHBAr

13/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pajtim Melani Shqiptaret fillojne te blejne makina ne SHBA per shkak te zhvleresimit te dollarit. Ne BE po ulen çmimet e makinave. Ja ku i gjeni me lire modelet tuaja. Pse Gjermania ka çmimet me te lartar Targat e Kalifornise, Nju Jorkut, DC apo Delawere i has shpesh ne rruget e Tiranes, ndersa duket se eshte “zbuluar” nje treg i ri per importin e makimave. Renia drastike dhe e vazhdueshme e vleres se dollarit amerikan ne kembim me valutat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of