Makinat, dy variantet per taksen e re

20/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRezultatet e takses se te vendosur ne korrik 2010, nuk kane dhene efektin e duhur, si per buxhetin, ashtu dhe te mjedisi. Pas presionit publik, Financat po shqyrtojne skemat e reja Ministria e Financave pranon me gjysmë zëri se taksa e re për shitjen e automjeteve nuk ka dhënë rezultatin e duhur, si për buxhetin e shtetit, ashtu edhe për mjedisin. Në të dyja këto drejtime, kemi një rënie të të ardhurave në buxhet dhe ulje të shitjes për makinat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of