Makinat, kriza ka kaluar

22/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint “Humori” në Panairin e Makinave këtë vit ishte shumë ndryshe nga ditët “e errëta” të vitit 2009. Asokohe, “bosët” e kompanive amerikane të makinave mendonin nëse firmat e tyre do të arrinin të mbijetonin. Tani, falë ndihmës federale prej 60 miliardë dollarësh, “General Motors” (GM) dhe “Chrysles” janë ende gjallë, ndërkohë që manovrat financiare përpara krizës e lejuan kompaninë të merrte veten dhe t’u rikthehej fitimeve. Akoma problemet e industrisë nuk janë zgjidhur. Amerikanët shpëtuan nga “katastrofa” e paralajmëruar, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of