Mal i Zi/ Paga mesatare mujore arrin në 511 euro

06/03/2017 12:17 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPaga mesatare mujore në Mal të Zi në janar, duke përjashtuar tatimet dhe kontributet, ishte 511 euro. Sipas Entit për Statistika (MONSTAT) kjo shifër është 0.4% më e lartë në krahasim me muajin e kaluar. Paga mesatare në janar pa tatime dhe kontribute, në krahasim me të njëjtin muaj të vitit të kaluar, u rrit me 4.3%, ndërsa në krahasim me fitimin mesatar neto të vitit të kaluar, ishte 2.4% më e lartë. Në janar, paga mesatare bruto ishte 767 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of