Malaj: Duhet të lehtësojmë alokimin e kompanive që do të ikin nga Kina

15/06/2020 9:19 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintArben Malaj, pjesëmarrës në webinar-in e organizuar dhe me përfaqësues për Shqipërinë, tha se aktualisht ajo luftë tregtare mes Kinës dhe SHBA-së tani ka marrë dimensione të tjera pas koronavirusit, pasi konfliktet janë shtuar. “Kjo ngre pikëpyetje për globalizimin. Ngre debat se çfarë ndodh me Kinën dhe vlerësimin e marrëdhënieve ekonomike mes Kinës dhe Europës. Vendet e Ballkanit duhet të përgatiten dhe të lehtësojnë rialokimin e disa bizneseve nga Kina në vendet e Ballkanit Perëndimor” – tha Malaj. Nga ana […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of