Malaj: Pandemia, dështimi në procesin e integrimit dhe zgjedhjet do të rrisin panikun në ekonomi më 2021

18/01/2021 8:39 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPërveç krizës pandemike, zgjedhjet parlamentare të vitit 2021 dhe dështimi në procesin e integrimit do të rrisin panikun dhe mosbesimin në vend. Nivelet e shtuara të panikut kanë ndikim më të keq se virusi në ekonomi, thotë profesor Arben Malaj, president në Institutin për Politika Publike dhe Qeverisje të Mirë. Malaj kërkoi më shumë zhdërvjelltësi dhe transparencë nga qeveria për të zbatuar buxhetin 2021. Ai sugjeroi aplikimin e paketave mbështetëse tek bizneset dhe individët në nevojë dhe theksoi nevojën për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of