Mali i Zi / Fitime të larta nga prodhimi i vajit të ullirit

05/08/2019 8:27 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMe ndihmën e BE-së, ekspertëve të huaj dhe të shtetit malazez, fermerët e vajit të ullirit në Malin e Zi janë duke korrur fitime të mëdha dhe duke ofruar një cilësi më të lartë vaji nga pemët mijëravjeçare në këtë shtet. Pranë qytetit të Ulqinit, në jug të Malit të Zi, një nga ullishtat aty po prodhon vaj ulliri të një cilësie të lartë, një prej më të mirëve në kontinent, i prodhuar nga pemë të cilat datojnë që në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of