Mali i Zi / Forcim i sektorit të energjisë dhe ulje e varësinë nga turizmi

27/04/2020 11:46 AM 0 komente

Qeveria e Malit të Zi planifikon të prezantojë muajin e ardhshëm një paketë masash ekonomike për të forcuar sektorin e energjisë dhe për të kufizuar varësinë e vendit nga turizmi, tha presidenti Milo Djukanoviç. Vendimet që do të merren, do të jenë thelbësore në zhvillimin ekonomik të Malit të Zi në dekadën e ardhshme, pasi vendi duhet të përfitojë nga potenciali i tij në sektorin e energjisë, tha Gjukanoviç në një video të postuar në faqen e internetit të televizionit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of