Mali i Zi përfundon rreth 90% të seksionit të autostradës Smokovac-Matesevo

06/07/2020 9:29 AM 0 komente

Mali i Zi ka përfunduar 89% të të gjitha punëve ndërtimore në seksionin Smokovac-Matesevo të një autostrade të planifikuar, e cila do të lidhë qytetin port Bar me kufirin me Serbinë, tha qeveria. Ndërtimi i 16 tuneleve përgjatë seksionit ka përfunduar plotësisht dhe ndërtimi i urave ka përfunduar në 91%, tha qeveria në një deklaratë të enjten. Qeveria po përgatit ndërtimin e pjesëve Matesevo – Andrijevica dhe Smokovac – Farmaci të autostradës nën një model partneriteti publik-privat. Në nëntor 2018, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of