Mallrat konsumatore, ne recesion

31/08/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Recesioni ka shkaktuar probleme për pjesën më të madhe të markave të mallrave të paketuara, por jo për të gjitha Vitin e kaluar, kur Alan Lafley, shefi i “Procter & Gamble” (P&G) publikoi librin “Ndryshimi i lojës: Si mund t’i orientoni të ardhurat dhe rritjen e fitimit me risitë”, lexuesit u përpoqën të kuptonin strategjinë e biznesit të firmës më të madhe të mallrave konsumatore në botë, që atëherë shihej si një model i menaxhimit të fortë dhe përfitueshmërisë. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of