Maqedoni e Veriut / Banka Ohridska nënshkruan marrëveshje 4 mln euro me BERZH

02/09/2019 8:24 AM 0 komente

Huadhënësi maqedonas Banka Ohridska, pjesë e grupit bankar francez Societe Generale, tha se nënshkroi një marrëveshje 5-vjeçare me vlerë 4 milionë euro (4.4 milionë dollarë amerikanë) me Bankën Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) në mbështetje të familjeve për investime në teknologjitë e gjelbra. Fondi do të mbështesë përmirësimin e efikasitetit të energjisë në ndërtesat e banimit, do të ndihmojnë në reduktimin e emetimeve të gazrave serë dhe përmirësimin e cilësisë së jetës së qytetarëve, tha zyra e shtypit e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of