Maqedoni e Veriut / BEI mbështet rimëkëmbjen e bizneseve të vogla nga COVID-19

12/07/2021 10:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPër të mbështetur një rimëkëmbje më të shpejtë nga pandemia COVID-19, Banka Europiane e Investimeve (BEI) do të sigurojë 100 milionë euro për Bankën e Zhvillimit të Maqedonisë së Veriut. Këto fonde do të jenë në dispozicion në kushte më të favorshme, si mbështetje e menjëhershme për Ndërmarrjet e Vogla dhe të Mesme (NVM). Financimi është pjesë e nismës Team Europe dhe paketës financiare të BEI për të ndihmuar Ballkanin Perëndimor, ndërsa rajoni rimëkëmbet nga COVID-19. Skema mbështet bizneset e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of