Maqedoni e Veriut / FMN-ja jep borxh 191.8 milionë dollarë

20/04/2020 12:43 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Fondi Monetar Ndërkombëtar do të japë 191.8 milionë dollarë ndihmë urgjente për Maqedoninë e Veriut, për ta ndihmuar atë të përballet me ndikimin ekonomik të pandemisë COVID-19, tha FMN-ja. Kredia, e cila është miratuar sipas Instrumentit të Financimit të Shpejtë të Huadhënësit (RFI), do të ndihmojë vendin e vogël të Ballkanit për të financuar masat e stabilizimit shëndetësor dhe makroekonomik dhe për të plotësuar bilancin urgjent të pagesave që duhen kryer nga kriza e virusit, tha FMN-ja. Huadhënësi me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of