Maqedoni – Fillon ndërtimi i kullave më të larta në Shkup

23/07/2012 11:40 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdërtimi i katër kullave 42-katëshe, që do të jenë ndërtesat më të larta në Maqedoni, ka nisur pak ditë më parë në Shkup. Kompania turke, “Cevahir Holding”, planifikon të investojë rreth 300 milionë euro në projektin që duhet të përfundojë brenda tre vitesh në njësinë Aerodrom të Bashkisë së Shkupit. Kompleksi do të përfshijë një kombinim të zonave të banimit, zyrave dhe tregtisë me pakicë, me 1,400 apartamente që do të sigurojnë shtëpi për 5,000 njerëz dhe një qendër të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of