Maqedoni / FMN: Është ruajtur stabiliteti makroekonomik

07/12/2020 12:33 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Një mision i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), i udhëhequr nga Bergljot Barkbu, kreu një vizitë virtuale me autoritetet e Maqedonisë së Veriut gjatë 9-18 nëntorit, për të diskutuar zhvillimet e fundit të sektorit ekonomik dhe financiar, buxhetin 2021 dhe parashikimet. Në përfundim të vizitës, zonja Barkbu dha ​​deklaratën e mëposhtme: “Stabiliteti makroekonomik dhe financiar është ruajtur falë menaxhimit të aftë të politikave, si dhe kushteve globale akomoduese financiare. Veprimet e politikave të ndërmarra nga qeveria dhe Banka Kombëtare e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of