Maqedoni / Korporata Ndërkombëtare e Kanabisit, ICC, shfaq interes ndaj kompanisë maqedonase të prodhimeve farmaceutike Alkaloid

04/02/2019 8:08 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKorporata Ndërkombëtare e Kanabisit, ICC International Cannabis Corp, ka njoftuar se si pjesë e përvetësimit të kanabisit të Ballkanit, kjo korporatë ka shfaqur interes edhe ndaj prodhuesit të produkteve farmaceutike të Maqedonisë, Alkaloid AD Skopje (Alkaloi). Kompania Alkaloid, me seli qendrore në Shkup të Maqedonisë, ka një fuqi punëtore me rreth 1,800 punonjës. Shkupi, përveçse kryeqyteti i Maqedonisë, është edhe qendra ekonomike dhe metropol i vendit. Alkaloidi ka një rrjet prej 16 filialesh në mbarë botën, të vendosura në një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of