Maqedoni: Potenciali i energjisë së rinovueshme ështëi pashfrytëzuar

06/04/2015 8:29 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInvestitorët në kapacitetet e rinovueshme të burimeve të energjisë duhet të fokusohen në realizimin e projekteve pa humbur kohë në procedurat administrative, por në kushtet për të përmbushur procedurat në vend të tyre, tha zëvendëskryeministri i Maqedonisë për ÇështjetEkonomike, Vlladimir Peshevski. Peshevski, në forumin e DhomësEkonomike të Maqedonisë,tha se potenciali në këtë segment nuk është përdorur ende sa duhet, edhe pse shteti ishte përpjekur shumëgjatë viteve të fundit, veçanërisht në sferën e rregulloreve dhe procedurave. Qeveria është e interesuar për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of