Maqedoni / Rritet numri i pasagjerëve në aeroportet e Shkupit dhe Ohrit

26/08/2019 8:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNumri i pasagjerëve në aeroportet ndërkombëtare të Maqedonisë së Veriut, në Shkup dhe Ohër, ka shënuar rritje 11.0% në vit në 1,459,336 pasagjerë gjatë 7 muajve të 2019. Në korrik të këtij viti, aeroportet ndërkombëtare të Maqedonisë së Veriut u kanë shërbyer rreth 295.669 pasagjerëve, duke shënuar një rritje prej 8.1% në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Grupi Aeroports de Paris (ADP) zotëron 46,12% të aksioneve në aeroportet TAV të Turqisë, kompanisë që operon në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of