Maqedoni / Rritet numri i kompanive bullgare të interesuara për të investuar

02/04/2018 8:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistrja e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva, u takua me përfaqësues të Grupit Parlamentar për Bashkëpunim me Republikën e Bullgarisë nga Asambleja Kombëtare e Republikës së Maqedonisë, i kryesuar nga nënkryetarja e Parlamentit të Maqedonisë Frosina Tashevska-Remenski. Ministrja Zaharieva shprehu kënaqësinë në lidhje me përpjekjet e të dy vendeve për të ndërtuar një lloj të ri bashkëpunimi, i cili do të mbështetet në vlerat europiane. Ekaterina Zaharieva vuri në dukje se, sipas një studimi të Odës Ekonomike dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of